15:36 / E Mërkurë, 31 Maj 2023 / mp

Rrahje në Kardiologji të QKUK-së: Fisnik Veliu deklaron se është goditur me grusht nga Artan Ahmeti

Kardiologu dhe shefi i njësisë koronare në Klinikën e Kardiologjisë dr. Artan Ahmeti dyshohet se e ka sulmuar fizikisht kolegun e tij dr. Fisinik Veliu.

Së paku kështu po pretendon ky i fundit i cili ka deklaruar për Gazetën Shneta se është goditur me grusht nga Ahmeti.“Unë e kam dërguar pacientin në sallë duke mos e ditur se ai është caktuar zv.drejtor meqë drejtori ishte në gjykatë për rastin stenta.

Ai (Artani) donte që ta trajtontë para meje një pacient tjetër dhe unë u pajtova por kërkova që ai të sqaronte familjarët. Ai e shtyri pacientin tim jashtë sallës në sy të familjarëve dhe unë pasi e mbylla derën ai doli dhe me goditi me grusht.

 Kam marr ndihmë mjekësore në Emergjencë dhe rastin e kam denoncuar në Policinë e Kosovës. E kam njoftuar edhe drejtorinë e SHSKUK-së”, ka deklaruar Veliu.

Krejt këtë ngjarje e ka mohuar kardiologu Ahmeti. Mirëpo, ai ka thënë se nuk është e vërtetë.“Jo nuk është e vërtetë”, ka deklaruar Ahmeti.