75 Mall Live Search
11:51 / E Diele, 01 Prill 2018 / indeksADMonline

Rrëfehet 26 vjeçarja: Tentova ta ndalë por seksi me të më kënaq, gruaja e tij…

Rrëfimi:

Unë jam 26 vjeçare, kurse ai 29. Ai më punësoi mua meqë është edhe shoku i klasës i tim vëlla.

Një ditë teksa po pinim, ai u deh goxha dhe më tha se ka ndjenja për mua. Kështu përfunduam duke bërë seks, transmeton Indeksonline.

Ditën tjetër u ndjeva në faj dhe ai më premtoi se kjo nuk do të përsëritet më.

Por, kur jemi pranë njëri-tjetrit, shtrihemi në rehatinë tonë dhe është e pamundur të mos bëjmë seks kur edhe pijmë.

Kjo gjë më futi frikën. Unë e di që ai nuk është i lumtur me martesën e tij, por gruaja e tij nuk më ka bërë mua asnjë të keqe.

Nuk po mundem as shoqërinë ta shohë në sy, transmeton Indeksonline. Po ndjehem shumë në faj.

Po jetoj me frikën se mos po del në shesh e vërteta.

Përgjigja e psikologes:

Është në duart e tua kjo punë. Ti sillesh në një mënyrë që nuk të pëlqen dhe si zgjidhje e gjen pijen.

Nëse një herë e kupton se çfarë po ndodhë, duhet të ndërmarrësh hapat që ta ndryshosh atë, transmeton Indeksonline. Por, nëse nuk e di se kur duhet të ndalosh me pijen, atëherë ke nevojë për ndihmë. Bën mirë të sqarosh këtë para se jeta jote të dalë tërësisht nga kontrolli./Indeksonline/