00:33 / E Enjte, 28 Maj 2020 / indeksADMonline

‘Rrethohet Qeveria’: Vendosen flamuj të Amerikës dhe NATO’s para saj

Dhjetëra flamuj të SHBA’ve dhe NATO’s janë vendosur sonte tek objekti i Qeverisë së Kosovës, një ditë para protestës së paralajmëruar nga Vetëvendosje.

Kjo vendosje e flamujve ka ardhur pas tensionimit të raporteve mes Amerikës dhe Kosovës nga Qeveria Kurti.

Sinjali i vendosjes së këtyre flamujve vjen pas sulmeve të fundit nga Kurti në drejtim të ambasadorit Richard Grenell.

Ende nuk dihet se cilët aktivistë apo persona i kanë vendosur këta flamuj.