12:32 / E Mërkurë, 01 Maj 2019 / indeksADMonline

Rriten sërish çmimet e naftës

Një barel naftë sot është shitur për më shumë se 75 dollarë, për herë të parë deri në fund të tetorit të vitit të kaluar.

Në rritjen e çmimeve të naftës ka ndikuar paralajmërimi për sanksione më të rrepta të SHBA-së kundrejt Iranit.

Çmimi i naftës brent nga dje deri sot është rritur për 78 cent dhe një barel shitet për 75,35 dollarë.

Ndërsa nafta e lehtë amerikane është shtrenjtuar për 19 cent dhe sot një barel shitet për 66,08 dollarë.