15:03 / E Martë, 02 Maj 2023 / AR

Rruaza në fyt e në bel, detaji që dominoi në veshjet e Met Gala

Në Met Gala 2023, perlat dhe zinxhirët zunë tapetin e kuq të hënën mbrëma.

Qindra personazhe të famshëm kanë veshur veshje tërheqëse për të nderuar stilistin ikonik të modës Karl Lagerfeld në shkallët e Muzeut Metropolitan të Artit.

Sipas Vogue, kodi i veshjes, i vendosur “për nder të Karlit”, ishte “trupin e pasur të materialeve, epokave dhe estetikës së stilistit të ndjerë”.

Lagerfeld ishte i famshëm për përdorimin e ngjyrave të zezë dhe të bardhë, ai u dallua gjithashtu për stilin e tij të veçantë personal.