14:23 / E Enjte, 11 Janar 2018 / indeksADMonline

Rusi i dehur thyen dyqanin me tanke për të vjedhur një shishe verë

Vjedhjet e automjeteve dhe plackitja nuk janë shumë të rralla, por në Rusi i kushtohet më shumë vëmendje, sidomos rasteve të tilla unike.

Një rus i dehur ka vjedhur tanken nga një objekt trajnimi, duke vazhduar të ngas atë përmes një pylli para se të arrinte në qytetin e Apatity, raporton Reuters.

Si rezultat, ai përfundoi duke thyer një Daewoo dhe duke u përplasur në xhamat e dyqanit.

Raportet thojnë se ai më pas doli nga automjeti dhe për pak kohë shikoi dëmin. Më pas hyri në dyqan dhe me sa duket vodhi një shishe verë. /IndeksOnline/