16:52 / E Shtunë, 14 Prill 2018 / indeksADMonline

Rusia: Sulmet nA� Siri janA� tA� papranueshme

Ministri i JashtA�m rus, Sergej Lavrov ka thA�nA� se sulmet e SHBAa��ve me aleatA� nA� Siri janA� a�?tA� papranueshA�m dhe tA� paligjshmea�?.

KA�to komente Lavrov i ka bA�rA� gjatA� njA� konference shtypi ku komentoi veprimet e SHBAa��ve, MbretA�risA� sA� Bashkuar dhe FrancA�s nA� Siri.

MA� herA�t A�shtA� raportuar se presidenti rus, Vladimir Putin po bA�n thirrje pA�r njA� takim urgjent tA� KA�shillit tA� SigurisA� sA� OKB-sA�, pA�r tA� diskutuar rreth veprimeve qA� ndA�rmorA�n kA�to tri fuqi aleate.