09:56 / E Diele, 24 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Sa shpenzojnë të rinjtë për festat e fundvitit?

Në Kosovë ka një traditë të festimit për festat e fundvitit. Familjet qëndrojnë dhe festojnë bashkë, sidomos natën e Vitit të Ri.

Ndërsa, sa i përket shpenzimeve, ato thonë se i planifikojnë në bazë të buxhetit që kanë, por që kryesisht nuk shpenzojnë shumë.

Ndiqeni kroniken ne videon poshte: