12:17 / E Diele, 04 Shkurt 2018

Sadiku përballet me konkurrencë të madhe në Levante

Armando Sadiku la skuadrën e Legia Warsawas për t’u transferuar në Spanjë, te klubi i Levantes.

Sulmuesi i Kombëtares së Shqipërisë ishte i gatshëm të luaj mbrëmë kundër Realit të Madridit, por trajneri Juan Ramon, nuk e ftoi fare, shkruan IndeksOnline.

Sadiku do të përballet me një konkurrencë tejet të fortë, duke ditur edhe prezencën e 5 sulmuesve në këtë skuadër.

Bëhet fjalë për: Boateng, Roger, Pazzini, Ivan Lopez dhe Alex Alegria.

Mbetët të shihet se a ka gabuar me përsgjedhje sulmuesi shqiptar, apo do t’i mposhtë të gjithë sulmuesit e Levantes për të qenë në 11-en startuese../IndeksOnline/

Standings provided by Sofascore LiveScore

Temat: