11:38 / E Martë, 21 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Samsung Galaxy S9 kopjon tipare të iPhone X

Sipas disa burimeve të drejtuesve të kompanisë, celulari i ri Samsung Galaxy S9 do të ketë një kamerë dyshe, do të jetë më i shpejtë dhe do të ketë shumë stile të reja si iPhone X.

Thashethemet e fundit thonë se Galaxy S9 do të ketë një kamerë dyshe mbrapa, një sensor me shenjën e gishtit që do të vendoset poshtë kamerës dhe jo pranë saj.

Celulari pritet të jetë me çipin Snapdrag 845 të Qualcomm, dhe Samsung ka zbuluar se do të përdorë një procesor të ri të 10nm.

Për sa i përket stileve si te iPhone X, është e paqartë nëse Galaxy S9 do të përfshijë Face ID si Apple. Por Samsung pritet ta përdorë atë teknologji në të ardhmen e afërt.