16:53 / E Diele, 26 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Samsung Galaxy S9 shfaqet në panairin e CES në janar?

Samsung mund të jetë gati të zbulojë telefonat e saj të ardhshëm Galaxy S9 dhe S9 Plus më herët se sa pritej.

Ndërsa një lansim zyrtar i telefonave kryesor në Android ende pritet të ndodhë më vonë, në Q1 2018, telefonat e Koresë së Jugut mund të bëjnë një paraqitje në ngjarjen e madhe të CES në fillim të janarit.

Raporti vjen nga Evan Blass nga Venture Beat, i cili ka një karrierë të gjatë dhe të saktë në drejtim të zbulimit të karakteristikave të reja dhe datave të lëshimit në tregun e smartfonëve.

Blass rrëfen drejt një paraqitjeje në Las Vegas, e cila do të ishte ndaras nisjes zyrtare që pritej në MWC në fund të shkurtit.

Tani pyetja është nëse Galaxy X i palueshëm do të vihet në qendër të vëmendjes po ashtu në Las Vegas.