23:51 / E Shtunë, 08 Gusht 2020

Samsung prezanton produketet e reja, ja sa kushtojnë

Keystone (AP Photo/Eric Risberg)

Samsung i paraqet klientëve linjën e re të produkteve inteligjente të nivelit të lartë.

Mbi të gjitha, ai prezantoi smartfonët Galaxy Note 20, në qendër të vëmendjes, së bashku me versionin e dytë të Foldable Fold dhe tabletin S7, të gjitha në versionin 5G, si dhe orën smart Galaxy Watch3 dhe kufjet e reja.

Note 20 doli së bashku me “vëllain” e madh, Note 20 Ultra.

“Dy smartfonët janë të dizajnuar për produktivitet, të punojnë si kompjuter dhe të lejojnë të luash si një profesionist”, nënvizon Samsung, transmeton ATSH.

Kjo është bërë e mundur nga partneriteti me Microsoft, i cili ofron një integrim më të madh midis smartfonëve dhe kompjuterëve me Windows 10, por gjithashtu edhe mundësinë e mbajtjes së 100 lojërave Xbox në pëllëmbë të dorës.

Note 20 ka një ekran Amoled 6,7 inç, i cili shkon deri në 6,9 inç në versionin Ultra.

Ky i fundit ka një ndarje fotografike të pasme me një sensor kryesor 108 megapixel të krahut nga një kënd ultra i gjerë dhe një lente telefoto 12 mp.

Versioni bazë në vend të kësaj ka një lente 64 mp dhe dy lente 12 mp.

Identik në të dy telefonat kamera e përparme, 10 mp, si dhe procesori, Exynos 990.

Telefonat inteligjentë tashmë janë të rezervuar dhe do të mbërrijnë në dyqane më 21 gusht.

Note 20 ka një trup gri, bronz ose jeshil, 8 GB ram dhe një çmim 980 euro në versionin 4G, i cili rritet me 100 euro për 5G.

Note 20 Ultra është i zi, bronz ose i bardhë, me 12 GB Ram dhe kushton 1 300 euro.