22:20 / E Shtunë, 11 Korrik 2020

Bogujevci: Serbët më larguan shipken e metalit nga dora pa anestezion, qëndrimi në spital ishte torturë e vërtetë

Saranda Bogujevci, në masakren e 28 marsit të vitit 1999 humbi nënën, gjyshen dhe dy vëllezërit më të vegjël, e po ashtu edhe gruan dhe vajzën e axhes.

Fatmirësisht, ajo u shpëtoi shumë plumbave, ku edhe luajtri rolin e të ‘vdekures’, kjo vetëm për të shpëtuar nga paramilitarët serbë.

IndeksOnline, ka realizuar një dokumentar që sjellë rrëfimin e dhimbshëm të saj që ajo përjetoi si 13 vjeçare.

Derisa ishte e shtrirë në QKUK përreth 3 muaj, ajo përjetoi një torturë të dytë.

Video nga minuta 14:00 / IndeksOnline/

Mos i humb