10:00 / E Martë, 01 Dhjetor 2020 / A. M.

S’arriti ta mposht covidin, vdes babai i ish-deputetit të LDK-ë!

Ka ndërruar jetë, Ragip Grainca nga Ferizaj, babai i ish-deputetit të LDK-së, Blerim Grainca.

Përmes një postimi në Facebook, ai ka bërë të ditur se babai i tij ka vdekur pas infektimit me koronavirusin.

Njoftimi i plotë:

Të nderuar familjarë dhe miq.

Ju njoftojmë se si pasojë e pandemisë Covid-19 sot ndërroi jetë babi ynë ing. Ragip Grainca.

Varrimi behet sot më 01.12.2020 në orën 12 në varrezat e fshatit Cërrnillë/Ferizaj.

Per arsye te pandemisë nuk do ketë të pame.