12:01 / E Diele, 23 Shkurt 2020

Seat zbulon motoçikletën e saj të parë elektrike

Firma e makinave Seat ka zbuluar motoçikletën e tyre të parë elekrike e cila ka befazuar me shpenzimet e saj.

Sipas provave të bëra shpenzimet kjo motoçikletë i ka më pak se dy euro për një javë dhe po ashtu emetim të gazrave ka zero.

Motori ka fuqi prej 11kW dhe arrinë shpejtsinë më të madhe në 100 km/h.

‘E-Scooter’ u zbulua në Barcelonë dhe do të hyjë në prodhim të plotë vitin e ardhshë./IndeksOnline/.

Mos i humb