16:29 / E Enjte, 06 Tetor 2022 / Gjelbrim

Sevilla zyrtarizon trajnerin e ri

Jorge Sampaoli do të jetë trajner i ri i skuadrës së Sevillas.

Sampaoli ishte trajner i kombëtares së Argjentinës dhe tashmë do të jetë në krye të skuadrës spanjolle.

Së bashku me Jorge Sampaolin, tek Sevilla do të angazhohen edhe Jorge Desio, Diogo Meschine dhe Pablo Fernández, të cilët do të jenë pjesë e stafit të tij stërvitor.

Ai do të tenojë ta rikthejë skuadrën tek rezultatet e duhura, pas një starti zhgënjyes.