22:51 / E Martë, 11 Gusht 2020

Shakhtari mposht Baselin e Xhakës, në gjysmëfinale me Interin

Shakhtar Donetsk është kualifikuar në gjysmëfinale të Europa League.

Skuadra ukrainase, në çerekfinale ka mposhtur Baselin me rezultat 4-0, shkruan Indeksonline.

Golat për Shakhtarin i shënuan Moraes (2′), Taison (22′), Patrick (75′) dhe Dodo (88′).

Golin e vetëm për Baselin e shënoi Wolfswinkel në minutat shtesë të ndeshjes.

Në gjysmëfinale Shakhtari do të takohet me Interin. /IndeksOnline/

Mos i humb