19:43 / E Enjte, 01 Tetor 2020

Shaqiri as në bankë rezervë, Liverpooli publikon formacionin ndaj Arsenalit

Sonte me fillim nga ora 20:45 do të zhvillohet takimi ndërmjet Liverpoolit dhe Arsenalit, duel ky në kuadër të 1/8 së finales së EFL Cup.


Klopp ka befasuar sot me formacionin ndaj Arsenalit, ku nuk e ka ftuar fare Xherdan Shaqirin, ndonëse javën e klauar ndaj Lincoln ishte shumë aktiv madje shënoi dhe gol, shkruan IndeksOnline

Tashmë të dyja skuadrat kanë publikuar formacionin e tyre zyrtare për këtë sfidë.