11:49 / E Premte, 27 Nëntor 2020 / Blerim

Shikojeni dhe shijojeni edhe njëherë golin e “çmendur” të Dakut, të realizuar ndaj Drenicës

Skuadra e Ballkanit po vazhdon me seri fantastike në Superligën e Kosovës në futboll.

Djelmoshate Munishit dje mposhtën Drenicën me rezultatin final në 1:2, për të grumbulluar kështu 32 pikë të plota, shkruan IndeksOnline

Por ajo se çfarë i mbeti në sy tifozëve, ishte goli i Dakut i realizuar në minutën e 28’të të takimit, ku me mjeshtri të madhe nga më large se 16 metra e tundi rrejtën e Drenicës.

Kujtojmë se Daku, aktualisht ka 19 gola të shënuar në Superligën e Kosovës në futboll.