13:06 / E Enjte, 21 Janar 2021 / Ensar Ramadani

Shkatërrohet fabrika e kanabisit, që gjendej pran Bankës së Anglisë

Policia e qytetit të Londrës ka zbuluar një fabrikë “të rëndësishme” të prodhimit të kanabisit.

Nga era e fortë e kësaj bime, qytetarët kanë raportuar në polici, e më pas kjo fabrikë është shkatërruar shkruan CNN, transmeton Indeksonline.

Zyrtarët gjetën 826 bimë në bodrumin e një prone jo-rezidenciale në Throgmorton Street në Qytetin e Londrës, ndryshe njihet si rrethi financiar i kryeqytetit dhe shtëpia e Bankës së Anglisë.

Qyteti i Londrës, i cili njihet gjithashtu si Mile Mile, është vetëm 1.12 milje katrore në madhësi, por strehon shumë ndërtesa të rëndësishme historike dhe moderne, pasi ka qenë një qendër antike e Londrës që shtrihej që nga epoka Romake./CNN/Indeksonline