13:17 / E Enjte, 14 Maj 2020

Shkëmbim maratonik në mes të Barcës dhe Juves, katër lojtar të përfshirë

Barcelona ka vendosur që ta fus edhe kroatin Ivan Rakitic si pjesë e një marrëveshjeje të madhe që pritet të ndodhë në mes të katalanasve dhe Juventusit.

“Sport” raporton se Barcelona synon transferimin e Miralem Pjanic dhe Mattia De Sciglio ndërsa tek ‘Zonja e Vjetër’ pritet të transferohen Jean-Claire Todibo dhe Ivan Rakitic.

Kroati duket se i ka sjellë balancë këtij shkëmbimi edhe pse Juventus shpresonte për ndonjë mesfushor më të ri të Barcelonës. /IndeksOnline/