08:18 / E Hënë, 19 Gusht 2019

Shkëndija në krizë, ndeshja vendimtare për trajnerin

Shkëndija e Tetovës vazhdon të zhgënjejë dhe në ndeshjen e dytë të kampionatit ka humbur me rezultatin 1-0 ndaj Sileksit (humbja e parë ndaj Akademija Pandev).

Pas ndeshjeve në Kupat e Europës ku u turpërua, skuadra kampione e Maqedonisë së Veriut nuk po gje veten dhe me zero pikë është një shfaqje e hidhur për tifozerinë.

Kështu, gura e trajnerit Qatip Osmani është e lëkundur dhe ndeshja e rradhës ndaj Makedonija GP do të jetë deçizive, edhe pse në mes është Kupa përballë Gostivarit.