16:58 / E Hënë, 26 Tetor 2020

Shkodran Mustafi refuzon vazhdimin e kontratës, do të largohet nga Arsenali sezonin e ardhshëm

Mbrojtësi kosovar me nënshtetësi gjermane, Shkodran Mustafi ka refuzuar të vazhdoj kontratën me klubin e Arsenalit.

Ai ka informuar londinezët se do të largohet sezonin e ardhshëm, transmeton Indeksonline.

Mustafi që 4 vite është pjesë e Arsenalit dhe ky është sezoni i pestë për të.   

Kosovari këtë sezon është paraqitur vetëm një herë në Premier Ligë./Indeksonline/