22:56 / E Martë, 28 Qershor 2022 / gjelbra k

Shqipëria fiton medaljen e parë të artë në Lojërat Mesdhetare

Shqipëria ka fituar medaljen e parë në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022”, që po zhvillohen në Algjeri.

Dhe, është mundja që ia ka siguruar Shqipërisë medaljen e artë në këtë gara.

Zelimkhan Abakarov, çeçeni me pasaportë shqiptare, është shpallur kampion në kategorinë 65 kilogramë – stili i lirë.

Abakarov fitoi ndaj egjiptianit, Yehia Hafez, me rezultatin 11:0.