11:33 / E Premte, 18 Tetor 2019

Shtyhet “El Clasico”, Barcelonës dhe Realit u caktohet data kur duhet të marrin vendimim

Komisioni zyrtarisht ka shtyrë “El Clasicon” midis FC Barcelona dhe Real Madridit e paraparë të luhet më 26 tetor në Camp Nou.

Duke pasur parasysh gjendjen e jashtëzakonshme që ekziston në Kataluni, ky organ u bën thirrje të dyja klubeve që të caktojnë një datë për mosmarrëveshjen e mbledhjes, e cila duhet t’i komunikohet komitetit para të hënës 21 tetor në orën 10:00.

Në rast se ju nuk do të arrini një marrëveshje, ajo do të jetë komiteti për të vendosur datën përfundimtare. Deklarata hedh poshtë zyrtarisht kërkesat e LaLigës për të ndryshuar kalendarin dhe për të luajtur së pari në Benabéu dhe më pas në Camp Nou./Indeksonline/

Mos i humb