22:52 / E Shtunë, 21 Maj 2022 / C E

Si për inati të madrilenëve, Mbappe shkëlqen në ditën e renovimit

PSG e ka mbyllur me fitore bindëse sezonin në Ligue 1 duke e mposhtur Metz me rezultat 5-0.

Kylian Mbappe pasi vendosi të rinovoj kontratën, ka shkëlqyer në ndeshjen e sotme.

Francezi ka shënuar tri gola në këtë sfidë duke u dalluar si më i miri në fushë.

Gol në këtë sfidë shënoi Neymar dhe Di Maria.

Messi duhej të kënaqej me vetëm një asist në këtë ndeshje që luajti 90 minuta. /IndeksOnline/