21:24 / E Enjte, 20 Shkurt 2020

Si punon një makinë elektrike?

Makinat elektrike po bëjnë bujë të madhe në botën e automobilave. Këto automjete pa zhurmë, pa ndotje dhe me performancë të lartë pritet të bëjnë homologët me djegie të brendshmetëvjetërohen deri në vitin 2025.

Kjo video zbulon teknologjitë e fshehura prapa modelit Tesla S, e cila poashtu është njëra nga makinat me sprintin më të shpejtë në botë.

Puna dhe tiparet e veturës Tesla shpjegohen këtu me ndihmën e animacionit. /IndeksOnline/

Mos i humb