14:57 / E Diele, 26 Janar 2020

Si të parandaloni rënien e flokëve

Humbja e flokëve mund të ndodhë si pasojë e ndryshimit të sezoneve, stresit dhe problemeve të ndryshme shëndetësore.

Shëndeti i flokëve përballet me shumë sfida çdo ditë që çojnë në dëmtimin e tyre dhe rënien.

Mirëpo ka disa mënyra me anë të të cilave mund ta parandaloni rënien e tyre.

Vaj ulliri. Ngrohni pak vaj ulliri dhe filloni të masazhoni flokët. Mbajeni për 30 minuta dhe do të shihni rezultate tëmenjëhershme. Përsëriteni këtë metodë 1 ose 2 herë në javë.

Vaj esencial Rozmarine. Aplikoni vaj rozmarinë në flokë të lagur. Mbajeni për 30 minuta dhe më pas lahuni si zakonisht.

Vaj esencial xhenxheli. Hidhni disa pika në shampon tuja dhe lahuni