14:07 / E Enjte, 11 Korrik 2019

Si t’i mbani flokët e papastruara për shtatë ditë dhe të dukeni mirë

Një vajzë ka vendosur të mos pastrojë flokët për shtatë ditë.

Përmes kësaj ajo ka treguar se edhe me flokët e papastruara mund të bëni forma të ndryshme të rregullimeve dhe të dukeni bukur, shkruan Bright Side, transmeton Indeksonline.

Po ashtu, ekspertet pretendojnë se pastrimi i shpeshtë i flokëve është i rrezikshëm për shëndetin.

Gjendja e flokeve para dhe pas eksperimentit

Dita e parë

Dita e dytë

Dita e tretë

Dita e katërt

Dita e pestë

Dita e gjashtë

Dita e shtatë

Dita e tetë