16:50 / E Diele, 26 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Si t’ia dilni mbanë pasi keni festuar tërë natën (Foto)

Ështe sezoni i festave, që do të thotë që ju do të keni një natë të vështirë me dhimbje koke.

Zgjimi nga kjo natë është shumë i vështirë, por nëse ju duhet të shkoni në punë situata bëhet akoma më e keqe.

Nuk ka një shërim për atë që quhet “hangobver” por ka ushqime që mund t’ua lehtësojnë këto simptoma.

Shpëtimtari pas kësaj nate janë ca vezë të skuqura të cilat përmbajnë aminoacide si taurinë e cila rrit funksionin e mëlçisë dhe cisteinë, e cila prek acetaldehidin kimik që shkakton dhimbje koke.

Gjithashtu çfarë duhet të konsumoni gjatë kësaj dite janë edhe disa salsiçe.