23:53 / E Diele, 22 Shtator 2019

Silva poston një fotografi interesante, po akuzohet për racizem

Ylli i Manchester City-t, Bernardo Silva mund të investigohet nga FA pasi ka postuar një foto në Twitter, të cilën e ka fshirë pak më pas.

Mesfushori portugez Bernardo ka postuar një foto ku duket se tallet me shokun e ekipit Benjamin Mendy.

Megjithatë, foto është fshirë pak më vonë pasi mund të provokonte reagime të njerëzve. Dhe pikërisht ajo ka ndodhur.

Mendy mori anën e Silva-s duke shkruar: “Këto kohë as me shokët nuk mund të tallesh…”

FA është në dijeni të fotos origjinale dhe tani është duke vendosur nëse do të marrë masa apo jo.

Pritet që një vendim përfundimtar të merret të hënën.