20:22 / E Mërkurë, 06 Dhjetor 2023 / AR

Sjellja e Kim Kardashian gjatë ndeshjes së “Lakers” zemëron fansat

Kim Kardashian, kohët e fundit u bë kryefjalë e rrjetit pasi u pa në një ndeshje të Lakers me djalin e saj tetë-vjeçar, Saint.

Dyshja nënë-bir morën pjesë në ndeshjen mbrëmjen e së martës, që përkoi me ditëlindjen e Saint, pasi ai njihet si një sportdashës i pasionuar, duke veshur një fanellë të Lakers me numrin ikonë 23, duke bërë homazhe për superyllin e basketbollit LeBron James.

Pse fansat reaguan keq për pjesëmarrjen e Kim në ndeshje?

Prania e saj në lojë shkaktoi një reagim të përzier mes fansave, me disa që shprehën zhgënjimin për sjelljen e saj në dukje të painteresuar. Komentet në X (ish-Twitter) varionin nga bezdisja për mërzinë e saj të dukshme deri tek kritikat se ishte e zhytur në telefonin e saj në vend që të brohoriste për Lakers.

Pavarësisht reagimeve negative, kishte të tjerë që u mahnitën nga prania e Kim Kardashian, duke shpërndarë video të saj dhe Saint. Disa tifozë shprehën dëshirën e tyre që ajo të ndiqte më shumë ndeshje të Lakers gjatë gjithë sezonit.