17:37 / E Martë, 23 Tetor 2018 / indeksADMonline

Skandal në Gjermani, futbollisti i kafshon hundën kundërshtarit

Në kampionatet amatore të Gjermanisë ka ndodhur një skenë e tmerrshme. Në qytetin e Essen ka fluturuar një copë hunde në tokë.

Kafshimi ka ndodhur pas një sherri në takimin e SV Preussen Eiberg 11/13 dhe Essener SG 99/06 II .

Lojtarit që iu kafshua një pjesë e hundës përfundoi në spital.

“Ai është më mirë,” është shprehur drejtuesi i klubit Thomas Rausch. Lojtari tjetër doli me karton të kuq pas kafshimit.

Ndeshja përfundoi 3-3. Ndërkohë që policia po heton ngjarjen.

Temat: