13:04 / E Martë, 16 Tetor 2018 / indeksADMonline

Skënderbeu duhet të presë, CAS shtyn përsëri vendimin

Skënderbeu është duke pritur me ankth vendimin e KAS, në lidhje me dënimin 10 vjeçar të UEFA-s.

Klubi korçar pretendon se është dënuar padrejtësisht dhe shpreson që KAS ta rrëzojë dënimin 10-vjeçar.

Mesa duket as në muaj nëntor nuk do të mund të mësojnë vendimin e KAS. Këta të fundit kanë publikuar në faqen zyrtare 19 çështjet që do të merren në shqyrtim deri në datën 30 nëntor të vitit 2018.

Skenderbeu

Të kjo listë nuk figuron çështja mes Skënderbeut dhe UEFA-s, teksa korçarëve iu duhet të presin vendimin, i cili nuk dihet se kur do të dalë. Fillimisht u mendua se gjyqi do të zhvillohej 4 muaj pas vendimit të UEFA-s, por nuk ka rezultuar kështu.

Nuk dihet nëse kjo pritje e gjatë do të ndikojë apo për mirë te klubi korçar, gjithsesi pritet me mjaft interes të shikohet se çfarë do të ndodh në muajin janar.

LISTA E ÇËSHTJEVE TË PUBLIKUAR NGA KAS QË DO TË TRAJTOHEN DERI NË 30 NËNTOR:

WEWD

Temat: