16:37 / E Mërkurë, 13 Maj 2020

Skuadra e njohur angleze bën gati 20 milionë për Vedat Muriqin

West Brom është gati për të bërë një lëvizje për të transferuar sulmuesin e Fenerbahce, Vedat Muriqi, raporton Fanatik.

Muriqi është i vendosur që sezonin e ardhshëm të lauj në Premier League dhe West Brom janë shumë pranë ngjitjes aty pasi janë të parët në Championship plot 6 pikë nga zona e Play-off.

Në rast të ngjitjes në Premier League atëherë oferta prej 20 milionë eurosh në drejtim të Muriqit do të bëhet gati shumë shpejt. /IndeksOnline/