21:04 / E Shtunë, 13 Prill 2019

Smoothie me banane dhe xhenxhefil për problemet me stomakun

Një përzierje e bananes me xhenxhefil ndihmon tretjen, urthin dhe sëmundjet e tjera të stomakut.

Më poshtë është një recetë natyrale dhe shumë e shëndetshme.

Përbërësit:

1 banane, feta

Jogurt dhe vanilje

1 lugë mjaltë

½ lugë xhenxhefil i freskët i integruar

Kombinoje bananen, kosin, mjaltin dhe xhenxhefilin dhe përzieni deri sa të bëhet.

Vlerat ushqyese: 157 kalori, 1 g yndyrë, 0.8 g yndyrë, 57 mg natriumi, 34 g karbohidrate, 28 g sheqerna, 1.5 g fibra, 5 g proteina