22:12 / E Shtunë, 03 Dhjetor 2022 / MSH

Sofja i dhuron presidentes Osmani çelësin e qytetit

Kryeqyteti i Bullgarisë, Sofja, hapi sot dyert për presidenten Vjosa Osmani.

Osmani u prit në takim nga Yordanka Fandakova, kryetare e Sofjes, e cila e nderoi presidenten e Kosovës me çelësin e qytetit.

2atëm një shkëmbim të këndshëm për transformimin e Sofjes në një qendër inovacioni dhe mënyrat për të forcuar bashkëpunimin me qytetet anembanë Kosovës” shkroi Osmani në Twitter, duke ndarë edhe fotografi nga takimi.

Imazhi
Image
Image