21:08 / E Premte, 02 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Sondazh: Votojnë mbi 10 mijë persona – Albini apo Shpendi?

Mijëra persona kanë votuar në sondazhin publikuar nga portali “Indeksonline”, ku pyetja është parashtruar për kryeministrin e preferuar ndërmjet liderit të “Vetëvendosjes”, Albin Kurti dhe kryetarit të PSD-së, Shpend Ahmeti.

Fitues i këtij sondazhi padyshim se doli Kurti. Nga gjithsej 10 mijë vota, deputeti Kurti fitoi 78% apo 8200 vota derisa kryetari i Prishtinës 22% apo 2300 vota.

Më poshtë, statistikat e sondazhit i cili u publikua në ora 20:53 dhe u përmbyll sonte, pas 24 orësh.