10:22 / E Mërkurë, 24 Prill 2019

Sot ditëlindja e presidentit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot feston ditëlindjen.

Thaçi ka mbushur plot 51 vite jetë

Ai u lind më 24 prill 1968, është i biri i Haxhiut dhe Hyrës nga Buroja e Skenderajt.

Jeton në Prishtinë, me gruan Lumnijen dhe djalin, Endritin.

Thaçi njihet si një nga politikanët me më nam nga paslufta në Kosovë duke qenë bartës i shumë proceseve të rëndësishme në vend./Indeksonline/