08:30 / E Shtunë, 24 Tetor 2020

Sot “El Clasico” – Këto janë formacionet e mundshme të kësaj sfide të madhe

Sot me fillim nga ora 16:00, Barcelona dhe Reali do të takohen në “Camp Nou” për klasiken e tyre.

Ky takim do t’i takojë xhiros së shtatë në La Liga, kun ë një tërmin të ri, gjigantët e futbollit spanjoll do të mundohen të na dhurojnë spektakël në një stadium të boshatisur, pa tifozë, shkruan IndeksOnline

Tashmë në mediat në Spanjë ka filluar të qarkullojnë formacionet e parashikuara të kësaj ndeshje, ku edhe ne do t’ua përcjellim më poshtë.

Jordi Alba; Sergio Busquets, De Jong; Griezmann, Coutinho, Ansu dhe Leo Messi si ‘9’ të rremë.

Courtois; Nacho, Varane, Sergio Ramos, Mendy; Casemiro, Valverde, Kroos; Marco Asensio, Vinicius dhe Benzema.