07:48 / E Premte, 02 Dhjetor 2022 / B O

Sot në Hagë vazhdon seanca e e Apelit në çështjen ndaj Gucatit dhe Haradinajt

Në Gjykatën Speciale do të vazhdojë seanca e Apelit në rastin ndaj Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt.

Kjo seancë pritet të zhvillohet duke filluar nga ora 09:30, përcjell Klankosova.tv.

Seanca e Apelit e kryesuar nga gjykatësja, Michele Picard, do të vazhdojë sot me parashtrimet e zyrës së Prokurorit të specializuar dhe pastaj përgjigjet e mbrojtjes.