11:20 / E Shtunë, 03 Dhjetor 2022 / Andronika

Sot një ndër aktoret më të mira të ekranit, e gjeni dot për kë bëhet fjalë?

Aktorja e mirënjohur, Monika Lubonja ka ndarë me ndjekësit e saj një fotografi kur ka qenë në moshë të re dhe në fillimet e saj në aktrim. Krahas postimit në Instagram, Lubonja shprehet se fotoja është shkrepur kur ishte 18 vjeç kur po bënte prova për të realizuar filmin e saj të parë.

“Një foto kujtim në Kinostudio Shqiperia e Re. Ëndrra e çdo të rinjve për t’u bërë artistët e ardhshëm. Edhe unë po prekja këtë ëndërr… 18-19 vjeç… E kujtoj atë ditë me shumë emocione të forta. Thash se vdiqa. Kjo është Fotoja e parë e Kinoprovës përpara se të filloja Filmin tim të parë.

E kështu nisi rruga e mundimshme, por e bukur e endrrës dhe dashurisë më të madhe qe kam e do kem për Filmin & Teatrin.“, shkruan Monika.