09:37 / E Hënë, 13 Korrik 2020 / Ensar Ramadani

Sot, pritet vendimi për Manchester Cityn

Manchester City më parë është dënuar me dy vjet mospjesëmarrje në Ligën e Kampionëve.

Skuadra e Premierligës ka apeluar vendimin dhe sot do të mësojë përgjigjen nga UEFA-ja, shkruan Indeksonline.

Nëse i hiqet dënimi, atëherë City do të mund të luajë sezonin tjetër në Champions, pasi që është në vendin e dytë në ligë.

Por nëse përgjigjja është negative, atëherë ka mundësi që skuadra t’i drejtohet Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv (CAS). /IndeksOnline/