23:01 / E Martë, 27 Shtator 2022 / Gjelbrim

Spanja mposht Portugalinë dhe siguron play-offin në Ligën A

Kombëtarja e Spanjë ka fituar fitore minimale ndaj portugalisë në udhëtim.

Spanja fitoi me rezultat me rezultat 1-0 në ndeshjen e fundit të Ligës së Kobeve për këtë edicion, shkruan IndeksOnline.

Heroi i ndeshjes ishte sulmuesi Alvaro Morata në minutën e 88-të.

Me këtë fitore, Spanja ka marrë kryesimin e Grupit 2 në Ligën A, duke e siguruar fazën e play-offit, ndërsa Portugalia renditet në vendin e dytë.

Në ndeshjen tjetër të këtij grupi, Zvicërra fitoi me rezultat 2-1 ndaj Çekisë. duke e mbyllur këtë edicion të Ligës së Kombeve në vendin e tretë./IndeksOnline/