23:28 / E Enjte, 22 Tetor 2020

S’po ka kush i mund, Milani e mposhtë edhe Celticin

Skuadra e Milan është në top formë. Ata kanë 25 ndeshje radhazi pa pësuar humbje.

Sonte ata mposhtë ekipin e Celtic me rezultat 1:3, transmeton Indeksonline.

Golat për Milanin i shënuan Krunic, Diaz dhe Hague. Kurse për skocezët shënoj Elyounoussi.

Me këtë fitore, Milan e nis me këmbë të mbarë sezonin e ri të Evropa Ligës./Indeksonline/