20:50 / E Martë, 07 Gusht 2018

Strukturat paralele në veri po lëshojnë patentë shoferë (Foto)

Strukturat paralele të Serbisë në veri të Kosovës ende janë aktive. Ndonëse është raportuar se ato janë shuar dhe se disa nga pjesëtarët e saj janë integruar në institucione të Republikës së Kosovës, dikush atje dyshohet se ende po i pajisë qytetarët serb me dokumentacion.

Në këtë pjesë të Kosovës po lëshohen ende patentë shoferë. Një i tillë, që ka siguruar Indeksonline është lëshuar vitin e kaluar./Indeksonline/