12:01 / E Mërkurë, 06 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Studentet e FSHMN-së protestojnë, kërkojnë objekt (Video/Foto)

Studentet e Fakultetit të Shkencave Matematike-Natyrore po protestojnë për shkak të mosndërtimit të  një objekti për ta.

Diellza Berisha sekretarja e keshillit te studenteve te FSHMN ka thënë se përmes protestës po kërkojnë objektin që u është premtuar tash e sa vite.

“Nuk po dojna me heshtë më. Po dojna me kërku objektin që na është premtu tash e sa vjet” ka thënë ajo për Indeksonline.

Kjo është proteste është në mbështetje të Dekanatit dhe Rektoratit. Aty janë parë profesorët si dhe dekani kryesor i FSHMN-së, Tahir Arbneshi iu është bashkangjitur protestës.

Kjo protestë do të vazhdoj deri në ora 13:00.Ndryshe, as mësim në FSHMN nuk do të mbahet./Indeksonline/