20:32 / E Premte, 08 Nëntor 2019

‘Sulltan’ Vedati shumë i fortë për skuadrën e Loretit

Vedat Muriqi ka treguar edhe njëherë se është ‘mbret’ në fushë duke e mposhtur kështu skuadrën Loret Sadikut, Kasimpasan.

Muriqi arriti të shënoj që në minutën e 6’ nga penaltia mirëpo Loret Sadiku e shkaktoi edhe një penalti në minutën e 44’ duke ja dhënë shansin kështu Vedatit që ta shënoj edhe golin e dytë në ndeshje.

Ndeshja përfundoi me rezultat 3-2 në favor të Fenerbahçes, po ashtu në këtë ndeshje dy futbollist u ndëshkuan me karton të kuq, Hafez i Kasimpasas dhe Isla i Fenerbahçes./Indeksonline/.