11:41 / E Diele, 24 Shtator 2023 / Gj. Sh

Sulmi dhe vrasja e policit në Veri, reagon UNMIK

Shefja e UNMIK-ut, Caroline Ziadeh, ka bërë thirrje që autorët e sulmit në veri ku u vra një polic të mbajnë përgjegjësi.

“Përfaqësuesja Speciale e Sekretarit të Përgjithshëm (PSSP) dhe Shefja e UNMIK-ut, Caroline Ziadeh shpreh dhimbjen dhe ngushëllimet e saj të thella për humbjen e jetës së një polici të Kosovës dhe dënon pa mëdyshje këtë incident tragjik në termat më të ashpër”.

Tutje, ajo i ka uruar shërim të shpejtë poilicëve të lënduar.

Po ashtu, UNMIK thekson se po monitoron nga afër situatën dhe u kërkon të gjitha palëve të përmbahen.