23:42 / E Hënë, 15 Prill 2024 / FR

Sulmuesi kroat me penalltinë e vitit në La Liga, as vet nuk e di çfarë deshti të bënte!

Skuadra e Valencias ka fituar tre pikë tejet me rëndësi ndaj Osasunas në udhëtim në ndeshjen e javës së 31-të në La Liga.

Osasuna fitoi penallti në sekondat e fundit, por Ante Budimir bëri një dështim qesharak.

Teksa u nis për të ekzekutuar penalltinë, Budimir kur u afrua tek topi ‘rrëshqiti’ paksa dhe dërgoi topin me shumë lehtësi tek portieri kundërshtar.